Újra kell gondolnunk a WHO és a gyógyszeripar nélküli orvoslást, hiszen a WHO és a gyógyszeripar észrevétlenül teljesen rátelepedett és embertelenné tette a mai egészségügyet. A COVID valós értékeléséről szóló nemzetközi egészségügyi konferenciát az MVSZ hagyományosan a Caraka Alapítvánnyal közösen rendezi öt év óta, ez évben pedig a gyógyszerlobbi helyett a hippokrátészi etikának hűséget fogadó orvosi testületet, az Új Magyar Orvosi Kart (ÚJMOK) is bevonja társszervező’ként.
A konferencia célja, hogy a COVID áljárvány bukása után tovább ébresz- sze az orvostársadalmat, az egészségügyi dolgozókat, a tudósokat és feltárja azokat a lehetőségeket, amelyek segítségével megtalálhatjuk a kiutat a WHO és a gyógyszeripar diktatórikus, embertelen fojtásából.
Tisztában vagyunk azzal, hogy léteznek hatékony módszerek a gyógyszeripari eljárásokon túl is. A valódi váltáshoz azonban a legfontosabb a szemlélet, vagyis a paradigma váltása, mert egy évszázad alatt a gyógyszeripar – az irányítása alá vont orvosképzésen keresztül – észrevétlenül elérte, hogy az egyetemekről kikerülő orvosok csakis a kémiai ipar, az olajipar melléktermékeiben, a „gyógyszerek” gyógyhatásában hisznek, egyedül azok használatát ismerik, egyedül az „evidencia based medicine”-t használják forrásként, miközben elvakultak a gyógyszeres medicina okozta sérülések és halálozások irányában.
Azt a paradigmát kell ismertetnünk, amely az eltitkolt valós gyógyulást hozhatja gyógyszerek nélkül: ez pedig a „hagyományos népi magyar népi gyógyászat”, a modern kori integratív gyógyászat, amely a természetes gyógymódokat és a funkcionális gyógyászatot is alkalmazza. Mindkettőnek az az elvi alapja, hogy a Teremtés a tökéletes, az ember, az orvos azt nem tudja tovább javítani, hanem csak elrontani képes. A valódi gyógyítás értelme ezért az, hogy az orvoslás hozzásegítse a szervezetet öngyógyító képességének teljes helyreállításához. Ezért a nem a COVID-injekció védi meg a betegségtől a szervezetet, hanem a kiválóvá tett immunrendszere, amely az életmódjától, gondolkodásától, a Teremtővel és a természettel való kapcsolatától függ.
Az evidenciák, a tudomány alapvetései – mint látható volt COVID idején – lehetnek hamisak, amelyek még a gyakorlott orvosokat és kutatókat is megtévesztik, ha maga a paradigma hamis.
Az empíria, a hagyomány, az ember gyógyulásba vetett hite, a pozitív energiái értékesebbek, mint csupán a tudományosnak nevezett gyógyszeres, technikai medicina. A hiteles tudományt is el kell ismernünk a megfelelő helyén, de nem uralhatja el a gyógyítás szellemiségét. Nem kérünk a hamis WHO-féle járványpropagandából, nem kérünk a gyógyszeriparral szövetkezett állam szabadságjogainkat korlátozó gondoskodásából. Teremtsük meg újra a természetközeli, integrált egészségügyet, képezzük ki az embereket és a jövő orvosait az egyetemes orvoslás elfeledett tudás kincseiből.
A gyógyítást meg kell tisztítanunk az embereket megnyomorító és elpusztító aljas gyógyszeripari, és a gyógyszeripart kiszolgáló WHO -tól, és újra elő kell vegyük azokat a gyógyító kultúrákat (ősi magyar, szkita, ájurvédi- kus, kínai, tibeti, más népi gyógyászati), amelyek évezredeken keresztül hatékonyan szavatolták az emberek gyógyulását. Tudjuk, hogy időszámításunk előtt voltak már orvosi világkonferenciák ezen kultúrák között, tudjuk, hogy több mint tízezer igen hatékony gyógynövényt sorolnak fel az ősi gyógyszerkönyvek, hogy a patológiai folyamatokat sokkal korábban megítélték, mint a mai medicina, hogy számtalan fizikális, manuális és pszichológiai eljárás képes akár műtéteket feleslegessé tenni, így a betegségek korábbi szakaszában hatékonyan képesek voltak beavatkozni. Azoknak az eljárásoknak sokkal kevesebb volt a mellékhatása és azok az eljárások ma is ugyanúgy elérhetők, csupán szemlélet és képzettség kérdése az eredményes használatuk.
Hívjuk sorainkba azokat az orvosokat, akik változtatni, újat tanulni akarnak, a betegek jólétének, nem pedig a gyógyszergyárak tulajdonosainak kívánnak hűséget esküdni.
A konferencián magyar és külföldi előadók beszélnek a jövő egészségügyéről, Dr. Heiko Schöning, Helena Krenn, Prof. Dr. Boros László és sokan mások.
Isten áldja az orvoslás és az egészségügy valós megújulását!
Dr. Pócs Alfréd,
a konferencia társelnöke